750TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
 

CocoBoard Atmega328 Arduino IoT Geliştirme Kartı

  • 750,00 TL650,00 TL

Arduino tabanlı olup, 5 adet dijital pin, 3 adet analog pin, 2 adet buton, 2 adet RGB LED, LDR ışık sensörü ve dahili olarak DS18B20 sıcaklık sensörüne sahiptir; Arduino, mBlock gibi açık kaynak kodlu programlarla kodlanabilen robotik kodlama kartıdır.

Alışveriş Listeme Ekle

Karşılaştırma listesine ekle

Soru Sor

Vergiler Hariç: 650,00 TL

Stok Durumu: 196

Marka: ALPGEN Robotics

Ürün Kodu: 20220001

Garanti Süresi(Ay): 24

CocoBoard nedir?


CocoBoard özellikle 8 yaş ve üzeri robotik kodlamaya yeni kullanıcılar için tasarlanmıştır; 2 düğme, 2 RGB led, LDR ışık sensörü ve DS18B20 sıcaklık sensörü dahili olarak Arduino tabanlı; arduino, mBlock gibi açık kaynaklı programlarla kodlanabilen bir robotik kodlama panelidir.

Kimler kullanabilir ?

8 ve üzeri her kişi cocoboard'u kolayca kullanabilir. Bugün kullanılan robotik kodlama setlerinin çoğu elektrik devresi bilgisine ihtiyaç duyar ve kullanıcıların kablo dağınıklığına sahip olmasına neden olur. CocoBoard üzerindeki yerleşik breadboard, sensörler ve modüller sayesinde, elektrik devresi bilgisi gerektirmez ve robotik kodlama projelerinin kablo karışıklığı olmadan gerçekleştirilmesini sağlar.

Nasıl kullanılır?

Bilgisayardaki USB portu ile bilgisayara bağlanır. Hazırlanan kod bloğu/hattı, USB bağlantısı yapıldıktan sonra karta yüklenir. Devre bağlantıları tamamlandıktan sonra, proje devreyi çalıştırarak gözlemlenir.Nasıl kodlanmış?

CocoBoard üzerindeki mikroişlemci sayesinde, bilgisayarda kolayca kodlanabilir. Ortak kodlama platformları ile uyumludur. Hem Arduino IDE hem de blok tabanlı kodlama platformlarından C ile kodlanabilir.


Arduino IDE ile c-tabanlı kodlama

Arduino Arduino IDE denilen kodlama platformu ile kullanılır. Robotik kodlama ürünlerinin çoğu Arduino ile kodlanabilir. C diline dayalı bu kodlama platformunda, cihaz tipi Arduino uno'yu seçerek istediğiniz gibi cocoboard'u kodlayabilirsiniz.


MBlock ile blok tabanlı kodlama

MBlock, blok tabanlı kodlama için açık kaynaklı bir platformdur. Bu platform, sürükle-drog kodlama yapısı sayesinde çok genç bireylerin bile kullanabileceği bir seviyeye kodlama getirdi. Bu şekilde, çocuklar 5-6 yaşında yazılım ve algoritma geliştirmeye başlayabilir. Ayrıca, mBlock türkçe de dahil olmak üzere birçok dili destekler.

Arduino uno'nun kod bloklarını kullanarak veya ALPGEN robotik tarafından geliştirilen kod bloklarını kullanarak mBlock üzerinden CocoBoard kodlayabilirsiniz. Platformu açtıktan sonra, “cihaz ekle” düğmesini kullanarak cocoboard'u seçebilirsiniz.

CocoBoard ile ne yapılabilir?

CocoBoard, hem düğmeler hem de sensörler üzerinde bulunan birçok proje için geliştirmeye açık bir üründür ve harici olarak eklenebilen sensörler ve modüller ile. Örneğin;

2 x Buton: Düğmeler devrede anahtar olarak hareket eder. Basıldığında 1 dijital çıktı ve diğer durumlarda 0 verir. Düğme ile RGB led'lerini yanıp söyebilir ve hatta RGB led'lerinin renklerini değiştirebilirsiniz. Düğmeleri harici olarak cocoboard'a bağlanacağınız sensörler ve modüller ile kolayca kullanabilirsiniz.
2 x RGB Led:RGB led'leri, renk ölçeğinin her gölgesinde renk elde etmek için birincil renkleri (kırmızı, yeşil, mavi) karıştırır. Böylece, istediğiniz her renk için ayrı bir LED kullanmak yerine, herhangi bir kablo olmadan pratik olarak cocoboard'un yerleşik RGB led'lerini kullanabilirsiniz. Sensörler ve düğmeler ile yüzlerce farklı projeyi veya harici sensörleri ve modülleri cocoboard'a bağlayarak gerçekleştirebilirsiniz.DS18B20 Sıcaklık Sensörü: DS18B20 sıcaklık sensörü, bulunduğu ortamın sıcaklığını ölçen hassas bir sensördür. Ölçtüğü sıcaklık değerine göre 0 ile 1023 arasında farklı analog çıkışlar verir. Sıcaklık sensörünüzden seri bağlantı noktasına ölçtüğünüz değeri yazdırabilir ve RGB led'lerinin rengini ölçtüğünüz değere göre değiştirebilirsiniz. Ayrıca, sıcaklık sensörünü harici sensörler ve modüller ile cocoboard'a bağlayarak yüzlerce farklı projeyi gerçekleştirebilirsiniz.

LDR Işık Sensörü: LDR ışık sensörü, üzerine düşen ışığın yoğunluğunu ölçer. Ölçtüğü ışık yoğunluğuna göre 0 ile 1023 arasında farklı analog çıkışlar verir. CocoBoard ve harici sensörler ve modüllerde hem dahili RGB led'leri ile LDR kullanarak, akıllı lambalar, akıllı evler vb. Oluşturmak için kullanılabilir. Yüzlerce farklı projeyi gerçekleştirebilirsiniz.I/O Pimleri: I/O pimleri giriş ve çıkış pimleridir. Kartın veri girişi-çıkışı bu pinlerden sağlanır. Birçok harici sensör ve modül, dijital ve analog pin girişleri ile cocoboard'a bağlanabilir. CocoBoard, ALPGEN robotik tarafından geliştirilen sensör modülleri ve Arduino için geliştirilen tüm sensörler ve modüller ile uyumludur. CocoBoard üzerinde dahili olarak mevcut olmayan I/O pimleri ve sensörleri ve modülleri kullanarak yüzlerce farklı projeyi gerçekleştirebilirsiniz.
Haftaiçi 15.00'a kadar verilen sipariş aynı gün kargolanır.

Son Sorular

Ürün hakkında soru sor

Yorumlar

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!